-"Spartans ,  what is your profession? Aroo Aroo Aroo!


Tymi słowami zaczyna się start każdej fali na biegu Spartan Race. Zapytasz czym jest Spartan Race? Jest to bieg z przeszkodami na wielu dystansach (najbardziej popularne opisane poniżej) jak i ultrabeasthurricane heatagoge. Twórcą SR jest Amerykanin Joe De Sena -legenda w historii sportów wytrzymałościowych -IronmanVermont 100, Badwater Ultramaraton (najcięższe zawody świata, które odbywają się w Dolinie Śmierci w Kalifornii i wiele wiele innych). Biegi występują już właściwie na całym świecie i są coraz to bardziej popularne głównie ze względu na to co dają:

- podnoszenie wytrzymałości fizycznej jak i mocniejsza staje się nasza psychika, buduje wiarę w siebie, motywuje do zdrowego trybu życia (ćwiczenia, zdrowa dieta) jak również daje możliwość poznania nowych ludzi z tą samą pasją i dobrej zabawy w błocie. Nie ma tu również limitu wieku a brać udział może tu każdy kto jest gotowy przeżyć przygodę a jesteśmy pewne że na jednym biegu się nie skończy. Nie ważne jak jesteś wytrenowana, czy masz wielkie muskuły czy nie, ważne żeby podjąć wyzwanie i stanąć na linii startu. Kończąc bieg sama zrozumiesz  co miałyśmy na myśli i mamy nadzieję że zarazisz się "Spartanozą"tak jak my.

Życzymy ci droga przyszła spartanko dużo błota, fajnych wzniesień i niezłych kolesi na przeszkodach do pomocy ;-d Kto wie, może poznasz tam miłość życia i razem będziecie zdobywać medale, trifecty i fajne wspomnienia.                                                  

                                                                                                                                                                                            Aroo!!!Sprint 5+km

Jest to najkrótszy dystans, który proponuje Spartan Race. Nazwałabym go "Na luzaczku" ponieważ uważam że każdy może go przejść lub przebiec (w Libercu biegł facet przebrany za zakonnice :) w dopasowanym do swoich możliwości tempie. Po drodze miedzy... ach jak tu pięknie a wciągnełabym już jakiś obiad trafimy na przeszkody. Część jest przygotowana przez organizatorów ale też wykorzystane są naturalne przeszkody występujące w danym terenie na trasie biegu.Jednym z dość istotnych motywatorów do wykonania tych 20+ przeszkód jest "karna 30tka"burpees. Warto się więc przyłożyć do treningów aby ominąć ten dość męczący element zabawy.

Super 13+ km

Tu już nie ma to tamto..24+ przeszkody na odcinku ponad 13 km to już coś... na trasie występują dwie miejscówki z wodą (bo ważne jest nawadnianie!!) co nie znaczy, że własny plecak biegowy z bukłakiem (taki worek na wodę) się nie przyda. Przedaje się i to bardzo! zapodając do tego żelki energetyczne i czekoladę masz energię której starcza ci na cały bieg i jeszcze na wieczorną imprezę :-)

Beast 20+ km

Krótko...jest wyzwanie. Beast nie jest łatwym dystansem. Tu oprócz siły mięśni ważna jest psychika dlatego my osobiście nasz pierwszy Beast w Krynicy Zdrój pobiegłyśmy razem. Wsparcie na tak trudnej trasie jest niezwykle ważne a jak wiadomo w grupie siła. Moje osobiste odczucia z beasta były takie. Przed startem byłam przerażona. Pierwsza myśl "Anka coś ty wymyśliła!!" jednakże były to dla mnie najfajniejsze zawody ze względu właśnie na ekipę z którą szłam i ogólnie dobrą zabawę (30stC dało piękną egzotyczną opaleniznę).

Sprawa jest prosta "chcieć to móc" a my chcemy podążać dalej w tym kierunku, stawiać sobie nowe wyzwania. Na trasie jest kilka przeszkód, które spędzają nam sen z powiek: rzut oszczepem, Monkey's bar A, ubłocona lina powtarzam ubłocona bo sucha nie stanowi problemu z resztą tak właściwie to bardzo dużo zależy od warunków atmosferycznych. Nas spotkało już tropikalne słońce, bardzo zimny wiatr, a także grad i ulewny deszcz ale jak widać przeżyłyśmy i mamy się świetnie. Zapraszamy was do wspólnej zabawy i oczywiście wsparcie na trasie. Aroo!!!

Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .